מוזמנים לבקר באתר החדש שלנו noamzvia.co.il

צביה מעלה אדומים


אולפנת צביה – מעלה אדומים

כתובת: רח' דרך קדם 30 , מעלה אדומים
טלפון: 02-5354845                                                                    
פקס:  02-5900867
ראש האולפנה:
הרב אלי טובול

כרטיס ביקור :

אוירה טובה ושמחה

באולפנא כ600 בנות מכיתות ז-יב.
חשוב לנו שהבנות ירגישו באולפנא טוב. תאהבנה את המקום ושפשוט ישמחו לבוא ללמוד. לכן אנחנו משקיעים מחשבה בעיצוב האולפנא וטיפוחה, מעודדים קשר בין בנות השכבות השונות ופתוחים לשמוע מה שיש לבנות להגיד.

גם בפנימיות שמיועדות לבנות הגרות מחוץ לעיר מושם דגש על אווירה ביתית וחמה, אווירה זאת מתבטאת גם בעובדה שבנות הגרות קרוב לאולפנא מעדיפות לישון בה ולא בבית.

פעילות חברתית ענפה

הפעילויות החברתיות הן מרכיב חשוב בתהליך החינוכי של האולפנא. הן מגבשות את הבנות, תורמות לאווירה ובונות את אישיותה של הבת. הפיעלות מאד מגוונת וכוללת טיולים, חוגים, שבתות אולפנא, ימי עיון, סמינריונים, פעילות ראש חודש ועוד. הבנות שותפות בהרמת פרויקטים, הבולטים שבהם הם הכתרת רבנית פורים ואולפיזמון, בו הבנות כותבות מלחינות ושרות.

רמה לימודית גבוהה

על אף הדגש על האווירה הטובה באולפנא ואולי דווקא בזכותה, חשוב לבנות להשקיע בלימודיהן והן מגיעות להישגים גבוהים. (כך למשל בוגרות מגמת אמנות זכו להציג את עבודותיהן בתערוכה מטעם משרד החינוך). האולפנא מציעה לבנות מגוון מגמות: כימיה, ביולוגיה, ארץ ישראל, ספרות ואמנות. באולפנא פועל גם מרכז למידה במסגרתו ניתנים לבנות שיעורי תיגבור בקבוצות קטנות המדרבנים את הבנות למצות את יכולותן. אין פלא שאחוז הבנות שזכאיות לבגרות באולפנא הוא מן הגבוהים בארץ.

בניית קומה רוחנית

גיל הנעורים הוא הזמן לבנות קומה נוספת באישיות. כיוון שכך האולפנא רואה ערך עליון בפיתוח כוחותיה הרוחניים של הבת. אנו מחנכים את הבנות ל"תורת חיים" מתוך אמונה כי בכל תחומי החיים ניתן לקדש שם שמים, בהתאם לדרכה של הבת. חלק ניכר מהפעילות החברתית מוקדש לכך כמו ערבי התעוררות, ימי עיון לקראת חגים, שיחות עם רבנים, "טישים", שירה, ריקוד וניגונים במטרה לבנות עולם רוחני חי ועשיר. כמו כן הבנות יכולות למצוא מענה אמוני אצל הצוות החינוכי באולפנא רבני האולפנא ובתוכנית בית המדרש על ידי רבני האולפנא בקביעות.

חינוך לנתינה

"לתת את הנשמה ואת הלב" באולפנא זה לא רק סיסמה זה החזון. החזון הוא מעורבות חברתית באולפנא ובקהילה. לשם כך בנות ז' – י' מתנדבות ברחבי העיר אצל משפחות הזקקות לעזרה וב"יד שרה", בנות י"א שותפות בפרוייקט ארצי "לאורו נלך", במסגרתו הן מתנדבות על חשבון שעות הלימודים במסגרות חינוך ורווחה ברחבי העיר. כמו כן האולפנא מעודדת הדרכה בתנועות נוער. גם באולפנא הבנות לוקחות חלק פעיל בעשייה החל מתורנויות ארוחת צהרים עד להרמת פרויקטים עצמאיים מתוך חזון של יצירה, עשייה ונתינה.

צוות חם ומסור

הבנות באולפנא יודעות שבכל עת שירצו יש להן אוזן קשבת באמת, הן רק צריכות לבחור למי לפנות – למחנכות, למדריכות השכבה, למורות מקצועיות, ליועצת, לרבנים ואף דלת המנהלת פתוחה בפני הבנות. ואם כל אלו לא מספיקים, תמיד אפשר לקבל עידוד אצל "אבות הבית" או אחראי המטבח. הקשר עם הבנות נמשך גם לאחר סיום הלימודים. בוגרות האולפנא מוזמנות לאירועים באולפנא, הצוות מבקר אותן בשנת השירות הלאומי, תומך בהן בשעת הצורך, ובא לשמוח איתן בחתונות. קשר זה אינו חלק מחובות הצוות, הוא מתרחש, פשוט אכפת לנו.             
                         

                                    
"חנוך לנער על פי דרכו"

כאן בפרשה קטנה זו כל סוד החינוך מונח...

הננו חייבים בבואנו לחנך את הנער שלנו לשוב ולהסתכל

בנשמת הנוער להבין את דרכו כדי שנוכל לחנכו על פי דרכו

ואז רק אז בטוחים נהיה שהתוצאה של חינוך כזה תהיה אותה שאיפה אשר אנחנו עורגים כי

"גם כי יזקין לא יסור ממנה" 
(הראי"ה קוק)


 
 
            
אימייל :                 

אתר האולפנה :    www.zviama.org  

 

אין תגובות
Simply-Smart.com
הפוך לדף הבית
הרשמו לרשימת התפוצה!
חיפוש באתר